Sál

Příprava sálu v sobotu 10.2.2017 od 9:30 hodin.

Úklid sálu po masopustu v neděli v 11:00 hodin.

Vzhledem k tomu, že masopust si děláme sami pro sebe ( pár hostí asi bude, ale většina jsou domácí ), tak Vás žádám abychom byli parta jak při přípravě sálu, tak i při jeho úklidu. A ne jenom během průvodu.

 

To znamená, aby nás na přípravu a úklid přišlo co nejvíc.


Pití

POZOR POZOR - VZLEDEM K METANOLOVE AFÉŘE, NEBERTE ALKOHOL, U KTERÉHO SI NEMŮŽETE BÝT JISTÍ PŮVODEM. ( Z tržnice, od vietnamců, rozlívaný z kanystrů a pochycbných lahví a podobně.)

Alkohol si každý přinese svůj, ideální něco slabšího ( zelená, švestka, jablíčko,..), slivovice, jabkovice, hruškovice většinou zůstávají, takže raději ne. Večer bude na sále pivo, ale už ne zdarma, jelikož se s ním loni šeredilo, cena je 10,-Kč za 0,5l. Nealko na vůz zajistíme a co zbyde bude na večer, případně si vemte svoje. 


Učast v průvodu

Každý kdo se chce účastnit v průvodu se přihlásí emailem na adrese masopust@silber.cz nebo sms na 777 296 689 a nebo osobně u Davida Silbera. Každý účastník zaplatí do společného banku 100,-Kč. Podmínkou je maska.


Inspirace od Hradišťanu


Kostýmy

Pokud budete míti masku tradiční masopustní dejte mi vědět, aby se nám nesešli dva medvědi, či tři nevěsty a tak. Jinak se meze maskování nekladou. Mohou býti řemesla, různé bytosti či věci. Pokud má někdo masku vymyšlenou a nemůže ji sehnat. Může zavolat do půjčovny kostýmů v Holicích. Je výborná.

Zde je odkaz:

www.kd.holice.cz/pujcovna_kostymu/


Děti v průvodu

Pro děti v průvodu platí stejné podmínky jako v loni. Raději ne. Bude se pít. Pokud by někdo opravdu chtěl, tak jen za doprovodu rodičů, kteří si je pohlídají.


Sraz masopustníků

Sraz masopustníků v 10:00 hodin v Hospodě Pod Lipama. Odchod v 11:00 hodin.


Večerní zábava

Večerní zábava začně až po návratu průvodu masek. Asi jako vloni mezi 18:00 a 19:00.

Hraje DJ BROS.

Vstupné je pro přímé účastníky masopustu zdarma ( maskovaný účastník průvodu, dárce občerstvení na vůz či přímo na sál. ) Pokud se přijde večer pobavit někdo, kdo se nezúčastnil průvodu a ani nic nedal na vůz, tak za každou osobu zaplatí na místě LAHVÍ KOŘALKY A NĚČÍM KE SNĚDKU nebo 100,- Kč do banku masopusního.

Je to z důvodu toho, že každý účastník masopustu do toho něco investuje. A je, slušně řečeno, neslušné, aby si pak nějakej čumil večer zadarmo chlastal a jedl ze společné tabule , aniž by do ní přispěl.


Dlouhoňovská Masopustní Koleda

MASOPUSTNÍ KOLEDA

 Zdravíme Vás hospodáři,

 popřát jdeme ať se daří.

Vaše dílo na statku,

nabídněte kořalku.

Přidejte i trochu jídla,

v tom bude teď Vaše síla.

Za pozvání děkujeme,

chvíli u Vás pobudeme.

Tuto koledu se všichni účastníci průvodu musí naučit.